Gepost op 06-10-2016 in

cover

U heeft het ongetwijfeld al gemerkt. Onze parochiale basisschool De Kraal Winksele nam in mei een prachtig nieuw schoolgebouw in gebruik. Het heeft lang (liefst 17 jaar!) geduurd vooraleer de bouwplannen werkelijkheid werden. Het nieuwbouwproject is te danken aan velen: een deskundig en geëngageerd schoolbestuur, een dynamische directie en leerkrachtenteam, een gedreven oudercomité/ouderraad en veel betrokkenheid van ouders en lokale gemeenschap. Want Winksele en zijn Kraal zijn nauw met elkaar vervlochten.

De bouw en feestelijke inhuldiging van ons nieuw schoolgebouw was ook een goede gelegenheid om eens achteruit te kijken. Hoe oud was onze school eigenlijk en hoe is ze gegroeid? Enkele vrijwilligers uit het Steuncomité van De Kraal namen die uitdaging aan. Een door meester Stef verspreide oproep naar oude foto’s en herinneringen werd massaal beantwoord. Ook in het archief van de zusters van Veltem werd veel informatie en een prachtige collectie foto’s gevonden. Voor de jongere decennia werden gegevens en herinneringen gesprokkeld bij leerkrachten, oud-leerlingen en andere bevoorrechte getuigen.

De mooiste foto’s en de kroniek van onze school werden gebundeld in een prachtig boek.

Het Verhaal van de Kraal. Winksele 1896-2016
is een uitgave van het Steuncomité De Kraal Winksele.
Het boek telt 80 pagina’s en is rijk geïllustreerd.

Het is voor slechts 25 euro te koop:
– in de Kraal Winksele (meester Stef)
– bij Ideefix, Heidestraat 28 (Leen Vercammen)
De opbrengst van het boek gaat natuurlijk integraal naar De Kraal Winksele

Share