Gepost op 14-05-2019 in ,

Op verkiezingszondag 26 mei kan onze kerk in het kader van de nationale ‘Open Kerkendag’ door iedereen worden bezocht en bewonderd. Die dag organiseert het dorpscomité ook een ‘Brunch’. Dus laat deze gelegenheid niet aan u voorbij gaan en kom eens langs op het kerkplein.

U kan dit jaar opnieuw de toren beklimmen en daar van het uitzicht genieten. De klokken zijn beslist de moeite waard. Maar boven vindt u ook de uurwerkkamer met daarin twee oude mechanische uurwerken. Eén ervan dateert uit de 19de eeuw. Maar het oudste (uit de 16-17de eeuw) is een historisch pareltje. Het werd in 2017-18 gerestaureerd, opnieuw in werking gesteld en bijkomend geautomatiseerd, zodat het opnieuw het uurwerk en de klokken aanstuurt.

De thematentoonstelling dit jaar focust op de restauratiecampagne van het koor tussen 1876 en 1893. Er werden toen onder meer nieuwe glasramen geplaatst, een prachtig ensemble vervaardigd in het atelier van Arthur Verhaegen (1847-1917). Het nieuwe hoogaltaar (1893) liet wat langer op zich wachten. De tentoonstelling toont ontwerpen, voorstudies en presentatietekeningen met als topstuk de (waarschijnlijk eerste) interieurfoto van de kerk, gemaakt op 12 juni 1889 door de Doornikse fotografiepionier René Desclée (1868-1953).

Share